Przypomnienia o przeglądach i ubezpieczeniu OC
REZERWACJA TERMINU:
TEL: 71 345 07 17
LUB rezerwacja terminu online
Nalepki ekologiczne

Informujemy, że nie prowadzimy już sprzedaży nalepek ekologicznych.

Nalepka ekologiczna Dekra.
Od stycznia 2008 roku w większości niemieckich miast zostały wydzielone strefy ekologiczne "Umwelt Zone" w promieniu kilku kilometrów od ścisłego centrum.

Strefy ekologniczne są oznaczone w następujący sposób.
Oznakowanie początku strefy ekologicznej Oznakowanie końca strefy ekologicznej Oznaczenie pojazdów dopuszczonych w sterfie ekologicznej.
Początek strefy Koniec strefy Pojazdy dopuszczone do rychu w danej strefie


W Polsce wyłącznie firma DEKRA i wybrane stacje kontroli pojazdów działające pod patronatem Dekry posiadają uprawnienia do sprzedaży nalepek ekologicznych.
Koszt zakupu nalepki wynosi 89,-. Nalepkę można kupić na podstawie dowodu rejestracyjnego pojazdu z ważnym badaniem technicznym.
Nalepki ekologiczne są wydawane dla pojazdów osobowych nie starszych niż z rocznika 1993 z silnikiem benzynowy oraz z rocznika 1997 z silnikiem diesla.
Pojazdy ciężarowe otrzymają nalepkę ekologiczną jeżeli data pierwszej rejestracji będzie po 1.10.1996.  

Kara - mandat za brak nalepki.
Jeżeli zaparkujemy pojazd w Niemczech w obszarze oznaczonej strefy ekologicznej "Umwelt Zone" bez przyklejonej nalepki na przedniej szybie grozi mandat w wyskości 40 euro, 1 punkt karny, odholowanie pojazdu na parking poza strefę ekologiczną oraz przymusowe wykonanie badania technicznego (koszt 70 euro) i zakup nalepki za 5 euro.

Koszt zakpu nalepki ekologicznej w niemczech to 5 euro ale należy doliczyć jeszcze koszt wykonania badania technicznego na niemieckiej stacji kontroli pojazdów, który wynosi 70 euro.
 

Copyright © Dawro 2017, wszelkie prawa zastrzeżone         Polityka Prywatności         Informacje Prawne
Serwisy partnerskie: